Golden Key On Money Text

Lidé mají k dispozici všechno, co potřebují. Už teď.

Když toto tvrzení prohlásím na svých kurzech, obyčejně nastane předvídatelná reakce. Většina účastníků na chvíli – na několik sekund – zmlkne, zamyslí se a nesouhlasí.

Jak je možné, že všechno už máme k dispozici? Vždyť to, co potřebujeme, závisí na tolika faktorech – hlavně vnějších. Říkají s vážnou tváří a kroutí hlavou. To musí být snad nějaké ezoterické povídačky.

Tak zkusme jiné tvrzení:

“Ať lidé potřebují cokoliv obvykle toho mají vždy nedostatek.”

A tváře se rozjasní. Jóó, to je pravda. To se dá uchopit. To mi dává smysl. Podívejte se však na tento okamžik ve vašem životě – tady a teď – Jak žijete? Co máte? Jaké věci jste schopni vytvořit? Jaké máte kolem sebe lidi? Kdo vlastně jste?

A teď se podívejte pět let zpátky a deset let do minulosti. Většina těchto zdrojů tam tehdy nebyla, neměli jsme je k dispozici, nebo ne? Nebo – možná už existovaly, ale v latentní, neviditelné formě. Někde po cestě jsme je objevili, uchopili, využili. A tato skutečnost znamená, že jsme si jich nejdříve museli všimnout. Když člověk ví, co chce, jeho mysl a tělo spustí intenzivní vyhledávací proces a zkoumá všude kolem sebe a v sobě, jak toho dosáhnout. A přitom nachází zdroje, nápady, řešení.

Lidská mysl je jako řízená střela. Když zadám cíl, stačí aktivovat radar – naše smysly – a dříve či později si začnu všímat věcí, které jsem předtím neviděl. A tak to v životě chodí. Člověk má skutečně k dispozici skoro všechno, co potřebuje – možná to ještě nevidí, protože tyto zdroje jsou ukryty, spí a čekají na svého objevitele. Abychom však mohli řízenou střelu vypustit – je třeba zadat souřadnice cíle. A to je prostá odpověď na otázku: Co chci?

Lidé s rychlou reakcí často podotknou – kdybych ale chtěl letět na Mars nebo vyléčit rakovinu – tak prostě řešení teď k dispozici nemám. S tím se dá částečně souhlasit. Částečně a pouze v této chvíli. Zkušenost lidstva ukazuje, že tento proces funguje naprosto bezchybně. Pokud by v něj nevěřil třeba Edison, tak tento email budete číst při svíčkách. A samozřejmě pouze v případě, že to předem nevzdali ti, kteří vynalezli využití elektřiny, počítačový chip a Internet.

Napadlo vás někdy, že je dobré se zamyslet nad tím, co chcete a jaké zdroje by pro vás byly užitečné? Možná to ovlivní intenzitu světla, při kterém si přečtěte podobný email za pět let.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *