Lidé mají k dispozici všechno, co potřebují. Už teď.

Lidé mají k dispozici všechno, co potřebují. Už teď.

Když toto tvrzení prohlásím na svých kurzech, obyčejně nastane předvídatelná reakce. Většina účastníků na chvíli – na několik sekund – zmlkne, zamyslí se a nesouhlasí.

Jak je možné, že všechno už máme k dispozici? Vždyť to, co potřebujeme, závisí na tolika faktorech – hlavně vnějších. Říkají s vážnou tváří a kroutí hlavou. To musí být snad nějaké ezoterické povídačky.

Tak zkusme jiné tvrzení:

“Ať lidé potřebují cokoliv obvykle toho mají vždy nedostatek.”

A tváře se rozjasní. Jóó, to je pravda. To se dá uchopit. To mi dává smysl. Podívejte se však na tento okamžik ve vašem životě – tady a teď – Jak žijete? Co máte? Jaké věci jste schopni vytvořit? Jaké máte kolem sebe lidi? Kdo vlastně jste?

A teď se podívejte pět let zpátky a deset let do minulosti. Většina těchto zdrojů tam tehdy nebyla, neměli jsme je k dispozici, nebo ne? Nebo – možná už existovaly, ale v latentní, neviditelné formě. Někde po cestě jsme je objevili, uchopili, využili. A tato skutečnost znamená, že jsme si jich nejdříve museli všimnout. Když člověk ví, co chce, jeho mysl a tělo spustí intenzivní vyhledávací proces a zkoumá všude kolem sebe a v sobě, jak toho dosáhnout. A přitom nachází zdroje, nápady, řešení.

Lidská mysl je jako řízená střela. Když zadám cíl, stačí aktivovat radar – naše smysly – a dříve či později si začnu všímat věcí, které jsem předtím neviděl. A tak to v životě chodí. Člověk má skutečně k dispozici skoro všechno, co potřebuje – možná to ještě nevidí, protože tyto zdroje jsou ukryty, spí a čekají na svého objevitele. Abychom však mohli řízenou střelu vypustit – je třeba zadat souřadnice cíle. A to je prostá odpověď na otázku: Co chci?

Lidé s rychlou reakcí často podotknou – kdybych ale chtěl letět na Mars nebo vyléčit rakovinu – tak prostě řešení teď k dispozici nemám. S tím se dá částečně souhlasit. Částečně a pouze v této chvíli. Zkušenost lidstva ukazuje, že tento proces funguje naprosto bezchybně. Pokud by v něj nevěřil třeba Edison, tak tento email budete číst při svíčkách. A samozřejmě pouze v případě, že to předem nevzdali ti, kteří vynalezli využití elektřiny, počítačový chip a Internet.

Napadlo vás někdy, že je dobré se zamyslet nad tím, co chcete a jaké zdroje by pro vás byly užitečné? Možná to ovlivní intenzitu světla, při kterém si přečtěte podobný email za pět let.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>